KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15033372
*
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 14:44:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
*
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 14:44:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28